Windowsta Android Çalıştırmak

Windowsta Android çalıştırmak aslında çok kolay. Bluestacks programı ile uğraşmadan Windows işletim sisteminiz üzerinde herhangi bir program kullanır gibi Android işletim sistemini kullanabilirsiniz.

Windowsta Android Çalıştırmak

Windowsta Android Çalıştırmak Ne İşime Yarar?

İlle de işinize yaramalı mı onu bilemiyorum. Ancak Android ve Android uygulamaları o kadar çok dünyamıza girdiler ki Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarımızda keşke olsaydı dediğimiz Android oyunları veya Android uygulamaları da olmuyor değil.

Mesela bazı uygulamalar var ki hayatınızı kolaylaştırıyorlar. Android işletim sistemi, uygulamaların kullanımını çok kolay hale getirdi. Windows bilgisayarlar üzerindeki programlar bu kadar kolay kullanılamamakta bazen. Ancak dediğimiz gibi keyifli veya kullanımı kolay Android uygulamaları Windowsta da bazen çok işe yarıyorlar.

Android mağazası olan Play Store üzerinde yer alan yüzbinlerce uygulamaya kolayca ulaşmak ise tek başına bir fayda olarak da görülebilir. Neden Windowsta Android çalıştırmak istenebilir? Bir örnek vereyim kendi hayatımdan: Eğitim amaçlı uygulamara bu kadar kolay nereden ulaşabilirim? Maalesef en kolay yine Android mağazasında yer alanlara ulaşmak en kolayı.

Eğitim amaçlı Android uygulamaları bazen sınıfta çok işe yarıyor. Bireysel eğitim öğretmenleri için özellikle kullanılması gerekiyor bence. Android üzerinde uygulama kurmak Windowsa program kurmaktan çok daha kolay. Zaten mağaza sistemini geliştiren veya en azından son kullanıcılara doğru düzgün ilk sunan Google işletim sistemi olan Android olmuştur. Böylece bu yüzbinlerce Android uygulamalarından güzelce faydalanabilirler insanlar.

Diğer bir tercih nedeni de oyunların geniş bir ekranda oynanmasının daha cazip olmasıdır. Android oyunları arasında müptelası olabileceğiniz bazı oyunlar vardır. Bunları minik akıllı telefon ekranları yerine geniş ekranda oynamak farklı bir keyif verebilir.

Çeşitli sebepler veya deneme amaçlı da Bluestacks Windows üzerine kurulabilir. Merak edenler için Bluestacks indirme linkini en altta bulabilirsiniz.

Windowsta Android Çalıştırmak

Windows Üzerine Bluestacks Kurulumu

Kurulumun diğer Windows programlarının kurulumlarından bir farkı yoktur. Bluestacks programını linkten veya başka linklerden indirip normal bir kurulum yapabilirsiniz. Herhangi bir ayar yoktur kurulum sırasında.

Kurulum sonrasında ise akıllı telefonda ilk kullanım ayarlarını yaptığımız gibi kullanıcı ayarlarını yapmaktayız. Android demek Google Play demektir. Yani Play Store adı verilen Google Android uygulama mağazasını kullanabilmemiz için Google Mail adresimizi tanımlamamız gerekmektedir. Zaten Android sistemini bilenler herşeyin bu Google Mail etrafında döndüğünü bilirler. Yedekleme, mağazadan uygulama indirme ve iletişim gibi işlevler bir adet Google Mail adresi ile kullanılabilir.

Android kullanıcı ayarlarını (mail, dil vb..) yaptıktan sonra Bluestacks güzelce kullanılabilir. Bazen sistemde sorun yaşayabilirsiniz. Program daha çok kişiye ulaştıkça yeni durumlar veya hatalar görülebilir. Karşılaşılan yeni durumlar Bluestacks sahiplerince değerlendirilir. Ayarlarda hata bildirme kısmı vardır. Buradan karşılaştığınız hataları iletebilirsiniz. Şahsen ben bir uygulamada hata alıyordum. Sürekli bildirim geliyordu. Bunu (yine Google Translate yardımı ile) İngilizce olarak ilettiğimde ilk güncellemede sorun çözüldü. Kısa sürede dönüş yapılmıştı zaten.

Windows için BlueStack indirme linki aşağıdadır. Bluestacks 310 mb boyutundadır. Linki ve sunulan uygulamayı bir kere kulandım ve bir sorun yaşamadım. Yani link bana ait değildir ancak problem yaşayacağını düşünmüyorum. Mail.Ru bulut sunucusu üzerindedir. Cloud Mail.Ru sitesinden aşağıda ekran görüntüsündeki gibi dosya indirilir.

cloud mail.ru dosya indirme

 

https://cloud.mail.ru/public/4962/nbS5pUVVJ

(BlueStacks 2 2016 HD App Player 2.5.62.6298 Mod + Root Full Türkçe)

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.