Uyusun da Büyüsün Çocuk Şarkısı

40 DK çocuk şarkılarından birisi de bu sayfada verilmiş Uyusun da Büyüsün Çocuk Şarkısı. Eğitim amaçlı kullanabileceğiniz bu çocuk şarkısını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Eğitim amaçlı kullanmak yanında asıl olarak evlerimizde çocuklarımıza, bebeklerimize sıkça söylediğimiz ninnilerden birisi de bu şarkıdır.

Anadolu üzerinde en çok söylenen, söylenmiş ninnilerden belki de en başta gelenidir. Özellikle annelerimiz, ninelerimizi düşününce kim bilir kaç kez dillerde dolaştı bugüne kadar. Bugünden sonra da popülerliği devam edecektir elbette. Ne kadar teknoloji çağında olsak da ninniler ağızdan düşmemeli…

Şarkımız sıkıştırılmış zipli dosyadadır. Müzik dosyası olarak ise formatı, MP3 formatıdır. Bu dosyayı güvenle indirebilirsiniz.

Bu ninninin sözleri aşağıdaki gibidir. Mircan Kaya’ya aittir. Bu ninnimiz, albüm olarak da Bizim Ninniler albümünde sunulmuştur.

Dandini dandini danalı bebek, 
Mini mini elleri kınalı bebek, 
Annesi babası çok sever, 
Uyur büyür nazlı bebek.. 

eeee eee eeee ee

Dandini dandini dastana, 
Danalar girmiş bostana, 
Kov bostancı danayı, 
Yemesin lahanayı.. 

eeee eeee eeee ee

Dandini dandini danadan,
Bir ay doğmuş anadan,
Kaçınmamış yaradan, 
Mevlam korusun nazardan…. 
Eee eee eee eeee.

Herhangi bir sorun yaşarsanız veya öneride bulunmak isterseniz aşağıdaki yorum formunu doldurup sayfamıza yorum bırakabilirsiniz. Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.