Türkiye’de Burs Veren Kurumlar Hangileri?

Türkiye’de burs veren birçok kurum bulunmaktadır. Bu kurumlar arasında özel sektör şirketleri, vakıflar, dernekler ve hükümet kurumları yer almaktadır. Aşağıda, Türkiye’de burs veren bazı önemli kurumların bir listesi verilmiştir:

  1. Türkiye Bursları Genel Müdürlüğü: Bu kurum, hükümet tarafından kurulmuş ve Türkiye’de okumak isteyen yerli ve yabancı öğrencilere burs vermektedir.
  2. Koç Vakfı: Bu vakıf, Türkiye’de okumak isteyen öğrencilere burs vermektedir.
  3. Sabancı Vakfı: Bu vakıf, Türkiye’de okumak isteyen öğrencilere burs vermektedir.
  4. TÜSİAD Bursları: TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) tarafından verilen bu burslar, Türkiye’de okumak isteyen öğrencilere verilmektedir.
  5. TÜBİTAK Bursları: TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) tarafından verilen bu burslar, Türkiye’de okumak isteyen öğrencilere verilmektedir.
  6. İş Bankası Bursları: Bu burslar, İş Bankası tarafından verilmektedir ve Türkiye’de okumak isteyen öğrencilere verilmektedir.

Bu listede yer alan kurumların yanı sıra, Türkiye’de burs veren birçok özel şirket ve vakıf da bulunmaktadır. Öğrenciler, burs aramak için bu kurumların internet sitelerini ziyaret edebilirler veya ilgili kurumlarla iletişim kurarak daha fazla bilgi alabilirler.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.