Sony Xperia M4 Aqua Bellek Sorunu Çözümü

Servet

Bir gün belki hayattan, geçmişdeki günlerden bir teselli ararsın, bak o zaman resmime..

You may also like...

6 Responses

 1. Kara dedi ki:

  Yok iki gün snra yine aynı denedim

 2. Servet dedi ki:

  Benim gördüğüm 3 gb civarı açılan alan zamanla yine daralmış. Önceki kadar alan azlığı olmasa da yine sıkıntı dediğiniz gibi devam ediyor. Muhtemelen sistem dosyaları yeniden alan işgal ediyorlar. Çünkü benim ilk formatımdan sonra net alan açılmıştı telefonda.

  İşlemi yaptığım Xperia M4 Aqua bende olmadığı için şu anki rakamları bilemiyorum ama Sony bu işi ciddiye almadı gibi. HTC’nin bazı modellerinde de yaşanıyor. Ve çözümü yok ne demektir yani. Koskoca teknoloji firmalarının çözüm sunamaması kabul edilemez.

 3. Alp dedi ki:

  Benim 5.0 yüklü ve gelen sistem güncellemelerinide yapmadım 3.2 gb boş yerim var toplamda. Uygulamalar yükleyince 1 GB kaldı tabiki. Size sorum güncellemeleri yapanlar boş alan 2.5 GB kaldı diyor doğru mudur?
  Siz sıfırlayınca 3GB tan fazla alan açıldı deyince merak ettim acaba yapsam mı güncellemeleri?

  • Servet dedi ki:

   Mevcut Xperia M4 Aqua modellerinde hemen hemen herkes bu problemi yaşıyor gördüğüm kadarıyla. Güncellemeler şart değilse hiç girmeyin bence o işe. Sayfanın altında bir yorumda bahsettiğim gibi açılan alan güncellemeler ve bazı elzem uygulamalar yüzünden hemen hemen bitti gibi. Yani güncellediğim telefon, sürekli elimin altında değil. Ama alanının dolduğu bilgisini aldım geçen yine.

   Eğer çok fazla uygulama falan kurmayacaksanız yine telefonunuzda 1 gb kadar yer kalma durumu söz konusu olabilir. Eğer Android 6.0 kullanmak istiyorum diyorsanız deneyebilirsiniz. Elinizdekini de kaybetmeniz ihtimali olacaktır; bunu unutmayın. Burada karar size ait.

   Eğer Marshmallow’a geçerseniz de güncellemeler vb sonrası ne kadar alan kaldığını bizimle paylaşırsanız sayfaya gelenlere ek bilgi olmuş olur.

   Teşekkürler

 4. Gogle kullanıcısı dedi ki:

  At sony yi çöpe.stres yaşama keyfine bak.

 5. Crazyboy dedi ki:

  10resim var 3 dört tanede uygulama alan dolu diyor SAKIN ALMAYIN!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.