Okullar Ne Zaman Açılacak?

Darbe girişimi sonrası adeta yangın yerine dönen ülkemizde okulların ne zaman açılacağı da belli değildi. Darbe soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılmış binlerce öğretmen ve memur vardı. Bu nedenle de eğitim öğretim hizmetlerinin aksayacağı düşünülüyordu. Okullar ne zaman açılacak sorusu insanların aklındaydı.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklama insanları rahatlattı ve belirsizliği gidermiş oldu. Bugün MEB tarafından yapılan açıklamada okulların hangi tarihte açılacağı ve hangi tarihte kapanacağının takvimi belirtilmiş oldu.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Buna göre okullar, MEB açıklamasına göre 2016-2017 eğitim öğretim yılına 19 Eylül 2016’da başlayacak. 9 Haziran 2017 Cuma günü ise 2016-2017 eğitim öğretim dönemi sona erecek.

Darbe soruşturması sonrası okulların Ekim 2016’dan önce açılamayacağı konuşuluyordu ancak MEB resmi olmayan açıklamasında da bu tarihten önce açılacağını duyurmuştu. Şimdi ise okulların açılma tarihi netleşti ve normal takvimin hala geçerli olduğu görüldü.

Bu tarihler verildi ancak binlerce öğretmenin görevden alınması ile mevcut boşluklar dolmadan okullar açılırsa sorun yaşanması muhtemeldir. Ücretli öğretmen ile bu sorunu çözmek ise başka bir problemdir. Gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.