#HerşeyÇokGüzelOlacak

Küçük bir çocuğun bizlere armağan ettiği bir slogan: “Her şey çok güzel olacak!”

Genç adam diyeceğim ben bu küçüğe. Çünkü koca insanlar gibi koşmuş Ekrem Başkan’ın otobüsünün arkasından. Epeyce bir takip ettikten sonra dikkatini çekebilmiş ekibin. Ekrem İmamoğlu da camdan görüşmüş genç adam ile.. Ne demiş bu gencimiz? Her şey çok güzel olacak Ekrem Abi!

Biz büyükler bile düşün düşün bulamayız bu sözleri; en azından ben bulamazdım.

Her şey çok güzel olacak diyor. Yani umut var sesinde, sözünde, yüreğinde.. Normalde yapması gereken başka işler varken, like isteyeceği videoları, beğeniyorsanız abone olun diyeceği bir kanalla uğraşacakken o tutmuş geleceğine sahip çıkıyor! Aferin sana genç adam, aferin sana Berkay!

Ekrem İmamoğlu gelene kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir çok defa indirime gidebileceği mal ve hizmetlerde indirime gitmemişti. Şimdi ise İmamoğlu’nun projeleri bir bir hayata geçiyor. Su kullanımı belirli aralıkta olan hanelere yaklaşık olarak yarıya yakın indirime gidildi. Öğrenci aylık ulaşım ücreti neredeyse yarı yarıya azaldı. Ama bunları kendisinin projeleri gibi sahiplendi Binali Yıldırım ve onun nezdinde AKP.. Yine buna benzer bir şekilde “her şey çok güzel olacak!” sloganını çalarcasına “daha güzel olacak!” diye (ç)alıntı bir slogan icat ettiler.

Bu da yetmezmiş gibi Ekrem İmamoğlu’nun “elimizi sıkmayanları gerekirse kucaklayacağız” yaklaşımından esinlenip herkesi kucaklamaktan bahsetti Binali Bey..

Her şeyleri kopya.. Yalan dolan habercilik kampanyası, kopya kampanyası, linç kampanyaları..

En son iftira ise İmamoğlu’nun Samanyolu TV’de çalışması ve FETÖ’cü olduğu iftirası. Ve bizzat tarafsız olması gereken ama olmayan partili Cumhurbaşkanı tarafından söylendi.

Ne acı!

Bu ancak film olur ve adı da “Sonunu hazırlayanlar!” olur. Her hareketleri yanlış, her şeyleri yalan, her şeyleri haksızlık, her şeyleri samimiyetsiz..

En azından Bin Ali, İn Ali, yeter artık Dur Ali.. En azından aklımızda sempatikliğinle kal.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.