Güven

İnsanın hayatında ilk farkına varması gereken tılsımlı kelimelerden biridir güven.

Dünyaya geldiğiniz ilk günden itibaren sizin en çok ihtiyaç duyduğunuz bir duygudur güven… Annenin ilk kucağına aldığı gün başlar ve yine bir annenin soğuk bir taşa bıraktığı gün yok olur. Biz bu duyguyla dünya ya geldiğimiz günde karşılaşırız.

Güven verilen ya da alınan bir eşya değildir aramızda, güven de sevgi gibi saygı gibi kazanılan bir serüvendir hayatımızda ….

Ve hatta güven; sevgiden daha kıymetlidir. Güvendiğiniz kişiyi seversinizde, sevdiğiniz kişiye güvenemezsiniz çoğu zaman…

Güven; size hayattaki en kıymetli hediyeyi armağan eder  özgüveni. Güven ortamında huzur olur, huzurlu ortamda, kendinizi bulmayı, keşfetmeyi öğrenirsiniz. Kendini keşfeden insan, kendini gerçekleştirir. Dünyaya geliş sebebinizi tamamlamış olursunuz, kendinizi gerçekleştirip nirvananızdan izlersiniz küçük yaşamlarını, karmaşalardan beslenenlerin o acizlik kokan korkaklıklarını…..

Ve yine kocaman, büyük harflerle yazılı, seçimlerimiz çıkar karşımıza. Biz bize güven verenleri seçerek aslında; kendimizi gerçekleştirebilmeyi başarmışızdır. Bize güvenenlere de kendi nirvanalarında rehberlik etmiş olmuşuzdur….

Güven tılsımlı beş harfli hazine ….

 

Yağmur AY @ 26.12.2018

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.