Fear The Walking Dead (Yabancı Dizi)

Bazı yabancı diziler var ki insanın olmadık zamanda aklına düşüyor. Benim için bunlardan birisi de Fear The Walking Dead dizisidir. Gece uyurken, yeni sezonu başlamalıydı falan diye düşünürken; o gecenin sabahında internette yeni bölümünün yayınlandığını öğrenmek güzel bir süprizdi. 

Fear The Walking Dead
Alicia, Nick, Maddison, Travis..

Fear The Walking Dead 3. Sezonu Başladı

The Walking Dead dizisi hakkında  yabancı diziler arasında kalite ve izlenirlik açısından ilk üçte olduğunu söyleyebiliriz. Dizinin konusu bilmem kaçıncı defa ele alınıyor olabilir. Doğrusu, bu hiçbir şeyi değiştirmiyor. Çünkü konular benzer olsa da diziler arasında yapımcı ve oyuncular açısından büyük fark oluyor. Bazı konular var ki diziyi taşıyor bazı yapımcılar veya oyuncular var ki konuyu taşıyor. Hepsi bir araya geldiğinde ise yolu gözlenen bir dizi ortaya çıkıyor. Bu bakımdan da The Walking Dead’in Breaking Bad, Game Of Thrones gibi kaliteli diziler arasında olması şaşırtıcı değil.

Fear The Walking Dead dediğimizde elbette The Walking Dead dizisinden de bahsetmek durumunda oluyoruz yukarıdaki paragrafta olduğu gibi. The Walking Dead, baş kahraman Rick’in hastanede uyanması ve devamındaki olaylardı. Virüsün ortaya çıkması aşamaları bu dizide yoktu. Fear The Walking Dead dizisinde ise olayların başlamasına tanık oluyoruz. Virüsün insanlarda ilk görüldüğü anlar ile dizi başlıyor.

AMC kanalı bu işi güzel götürmekte. İlk sezonlarının ardından eğer yeni sezonu iple çekiyorsak demek ki güzel şeyler yapmışlar. Sonuçta bir dizinin tutabilmesi için birçok faktör gerekiyor. Benzer konulu Z Nation dizisi örneğini vereceğim bu noktada. Zombileri konu edinmiş bir diğer dizi de Z Nation ve üç sezon yayınlanmış bir dizi. Öyle saçma oyunculuklar sahnelenmiş ki komedi drama denilseydi yeriydi belki de..

Fear The Walking Dead Konusu

Bu dizi The Walking Dead dizisinin anlatıklarına paralel olayları anlatır ancak daha öncesine gider. Virüsün ilk etkileri ile başlar dizi. Madison ve Travis’in ikinci evlilikleri diyebileceğimiz bir beraberlikleri vardır. Eski eşten çocuklar ve eski evlilik sonrası yaşam ekseninde insanların virüsle tanışmaları, günlük hayatın alt üst olmasını izlemekteyiz. Tavsiye yabancı diziler arasına kolaylıkla ekleyebiliriz bu diziyi.

Fear The Walking Dead Oyuncuları

Kim Dickens, Madison rolünde ve Lisede rehberlik danışmanıdır. Travis’in sevgilidir. Çocukları Alicia ve Nick. Ailesi için yapamayacağı şey yoktur.
Cliff Curtis, Travis Manawa rolündedir. Lisede İngilizce öğretmenidir. Madison’ın sevgilidir. Chris’in babasıdır. sağlam yapılıdır. Hem bedensel hem de manevi açıdan güçlüdür. Aktörümüzü daha önce bir çok filmde izlemiştik.
Frank Dillane, Nick Clark rolündedir. Geleceği parlak bir oyuncu olacağı ortadadır. Uyuşturucu sorunları vardır. Madison’ın oğludur.
Alycia Debnam-Carey, Alicia Clark rolünün üstlenmiştir. Madison’ın kızıdır. The 100 filminden hatırladığımız bir oyuncudur. Onun da başarılı bir oyunculuk kariyeri olacağı aşikârdır.
Elizabeth Rodriguez, Liza Ortiz rolündedir. Travis’in eski eşidir. Chris’in annesidir.
Mercedes Mason, Ofelia Salazar rolündedir. Travis ve ailesinin yolunun kesiştiği göçmen ailenin kızıdır.
Lorenzo James Henrie, Christopher Manawa Anne ve babasının ayrılmasını hazmedemeyen, Travis ve Liza’nın isyankar oğlu.
Rubén Blades, Daniel Salazar rolünde tanıdık bir aktör yüzüdür. Travis ve ailesinin yolunun kesiştiği göçmen ailenin babasıdır.

 

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.