Eşeden Köşeden Yallah [ 02.07.2017 ]

Eşeden köşeden yallahda tarih 02 Temmuz 2017..

Yönlendirilmiş yobaz sürüsü

2 Temmuz Sivas Madımak Katliamı

O tarihten beri neler değişti neler! Milenyum oldu, hükümetler geldi gitti, internet denen bir şey hayatımızı değiştirdi, teknoloji üzerimize çöktü ama yine de bazı şeyler değişmedi. Bu ülkenin en kötü tarafıydı o.. Yobazlık! Yüzlerce yıl önce Pir Sultan Abdal’a yapılan günümüzde devam etmekte. Birbirinden güzel bir grup insan, Sivas’ın göbeğinde yakıldı.

2 Temmuz 1993.. Türkiye’nin kara günlerinden birisiyken insanlık için de bir utanç günüydü. Sadece bu ülkede değil birçok ülkede bunun gibi insanlık dışı olaylar yaşanırken bu da bizim ayıbımızdı. Düşünün ki büyükşehir olmuş bir il var ortada.. Ve bu ilin göbeğinde bir otel yakılıyor. Tam sekiz saat süren bir abluka var. İnsanlar dışarı çıkamasınlar, dumandan boğulsunlar, yansınlar diye.. Bu sekiz saat sürede koca bir devletin elinden hiçbir şey gelmiyor.

Camdan dışarı çıkmaya çalışan kadınlara, kızlara “yanın orospular” diye bağırıyorlar. Sözüm ona Müslümanlar.. Din düşmanı, insanlık düşmanı olanlar, yobazlar!

İki güzel insan: Nuriye ve Semih.

Nuriye Gülmen & Semih Özakça

Bu iki insanın direnişleri devam ediyor. Tam 116 gün oldu. Bu insanlar, KHK ile haksızca işten atıldılar. Haklarında suç kaydı bile yokken devletin (h)içişleri bakanı bu iki insana net bir şekilde terörist dedi. Bu iki insan, Allah’ın hükümete bir lütfu olan (ben demiyorum, R.T.Erdoğan diyor) FETÖ kalkışması nedeniyle işten atıldılar. FETÖ ile mücadele edenleri FETÖ’den dolayı işten atmak ve haklarını ararlarken de cezaevine atmak ancak bizim gibi geri kalmış ülkelerde yaşanacak türden olaylardır. İşte Aziz Nesin bu noktada akla geliyor.

Nuriye ve Semih, iki güzel insan. Ve sırf takım tutar gibi parti tutanlar, onların ölüme giden eylemleriyle bile dalga geçiyorlar.

Binler adalet yürüyüşünde..

Adalet Yürüyüşü

Kemal Kılıçdaroğlu ve partilileri tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü her şeye rağmen sürmekte. 2017 Referandumu şaibesinden sonra başlaması gereken bir tepki hareketiydi. Bir şey yapılmalıydı. Kılıçdaroğlu, yasal yollardan tepki koymayı uygun görüyordu her zaman ama sonunda bunun işe yaramadığını görmüş olmalı. Yasama, yürütme ve yargı eğer gerçekten ayrı olsaydı önceki politikası işe yarayabilirdi. Ama ortada bilmem kaçıncı kez uzatılacak bir OHAL durumu var.

Yandaş gazetecilerden Nagehan ALÇI’nın, TV’de Kılıçdaroğlu’na şöyle bir soru sorduğu ve şöyle bir yanıt aldığı iddia ediliyor. Yani bu diyalog geçmediyse bile doğru söze ne denir!

Nagehan Alçı: “Neden Adalet yürüyüşü yapıyorsunuz? Ülkede Adaletsizlik mi var?”

Kemal Kılıçdaroğlu: “Evet tabi ki var. Sizin gibi Bank Asya’dan 5 milyon TL kredi alan kişiye bir şey yapılmıyor ama 200 TL yatırıp da mesleğinden ihraç olanlar var. İşte bunun için Adalet.”

Ben de okuduğum bir caps ekleyeyim. “Eskiden Milliyet gazetesinde Haldun Taner yazıyordu; şimdi Nagehan Alçı yazıyor..”

Kadına Şiddet

Kadına Şiddet

Ramazan ayında insanların kararlarına saygı duymayanlar, kadınların yaşam tarzına müdahale etmek ile misyonlarını sürdürüyorlar. Mini etekli kadına tekme, kısa şortluya tokat-azardan sonra şimdi de bir kadına giyimi ile erkekleri azdırma suçlaması var.. Bunlar medyaya yansıyanlar efendim. Bunların ardından neler gelecek hep birlikte göreceğiz. Referandum sürecinde de Hayır diyenlerin karıları-kızları helal diyenler görmüştük. Ne oldu onlara? Hiçbir şey! Olayların nereye evrildiği ortadayken susup bekleyenler, tepkisiz kalanlar, ses etmeyenler de bu tip olayları alkışlayanlardan farksızlar..

Suriye Kantonları

Türk Ordusu Afrin’e imiş!!

Afrin, Kobani, Cezire isimli Kürt kantonları Türkiye’de pek bilinmezler. Suriye kuzeyinde Türkiye sınırında yer alırlar. Esad ailesinin uzun zamandır yönettiği topraklardır. Genelde Kürtler yaşamaktadır ve vatandaşlık hakkına sahip değillerdir. Yani düne kadar kimlikleri bile yoktu. Şimdi Suriye Devleti’nden bağımsız bir yapıdalar. Rojava Bölgesi olarak isimlendirilmiş olup kendilerini yönetiyorlar. Hakim güç genelde PYD. Suriye’deki DAEŞ (İŞİD) ile mücadelede PYD ön saflarda yer almakta. Bazı kasabalarda Arap-Kürt halkı ortak ise oralarda Araplar ile beraber savaşmaktalar. Bu oluşumun adı da Suriye Demokratik Güçleri’dir. PKK ile bağlantısı olduğu bilinen PYD işin içinde olunca Türkiye’den doğal olarak tepki alıyorlar.

Eğer PKK bağlantısı olmasaydı PYD’nin DAEŞ’e karşı yaptıklarının değeri görülebilirdi. Çünkü PYD, DAEŞ’i sıkıştırmaktayken Türk ordusu da PYD’yi vuruyor. Mevcut hükümetimizin ne yapmaya çalıştığını anlamak zor. Yardım tırları (MİT tırları) derken şimdi de düşmanların düşmanı DAEŞ varken bunu anlamak zor.

Önce DAEŞ belası gitsin sonra varsa sana karşı tehlike o zaman adımını at. Ancak o kadar ülke bir araya gelmiş ve koalisyon gücü kurmuşken nedir yani İŞİD ile savaşan bir orduyu zayıflatmak. Bu ancak İŞİD’in hoşuna gider.

Konu Kürtler ise hemen bir çok insanın tüyleri kedi gibi kalkıyor. Çok mu lazım bize savaşmak. Çok mu lazım ülkende bu kadar aç insan varken savaşa bu kadar bütçe ayırmak. Gerçi ABD, PYD ile iyi oldukça Türkiye’nin eli kolu bağlı olacaktır. Sonuçta icazet makamı neresi..!

Yassah massah dinlemeyiz..

Mangal Operasyonu

İstanbul’da belirli semtlerde, piknik alanlarında mangal yakılması yasaklanmış. Sadece mangal da değil her türlü ateş yakılması yasak. Bizim kültürümüzün değişmez parçası olan mangal ve semaver çayı olmayacaksa ne anlamı var pikniğin değil mi!

İstanbul’un meşhur mesire alanlarından Çamlıca’da da bir süredir mangal vb. yasak. Ve son gittiğimde epey sakin olduğunu gördüm. Belki de o alanları korumanın yolu mangalı yasaklamaktan geçiyordur. Sonuçta bizim piknikçilerimizin çoğu gittiği yeri pok içinde bırakmaktan başkasını bilmezler. Bizim ülkemizde insanın ulaşabildiği her yerde çöp bulunabilir. Eğer söz konusu mekan kolay ulaşılan bir yerse çok çöp vardır, ulaşım zorsa çöz azdır.. İnsan sayısı ile çöz miktarı doğru orantıdadır ve insanımız istisnasız bu anlamsa kültürsüzdür.

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda Yeşilköy’de mangal operasyonu yapılmış. Kamyon kasasına sığmamış toplanan mangal ve semaverler. Birçok vatandaş da polise ve zabıtlara direnmiş. Hakkını gasp etsen sesi çıkmaz milletimizin ama mangalına el koymak ha. Yakar la seni!!

Kamp Zamanı

Bahar bitti yaz geldi. Tatili olanlar için tatil zamanı. Peki nerelere kamp atabilirsiniz? Kamp Günlüğü sitesinin hazırladığı Google haritalar üzerinden görebileceğiniz Türkiye’nin bilinen kamp alanları aşağıda yer almakta.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.