En İyi Kürt Ölü Kürt!

En iyi Kürt, ölü Kürt! Maalesef bu sözü hala kullanan insanlar var ve sayıları hiç de az değil.

Bu sabah Twitter’da bir habere denk geldim. Bilmem kaçıncı kere karşılaşsam da yine öncekiler kadar üzüldüm. Doğu’da bir jandarma karakolunun bahçesinden yürek yakan bir fotoğraf vardı haberde. Kürt oldukları için bu şekilde gözaltına alınıyor olduklarını kimse inkar edemez. Çünkü Kürt olmasalardı bu şekilde yerlerde ters kelepçelenip de süründürülmezlerdi.

Eğer Filistin’de olsaydı yine ses çıkarırdım. Başka yerde olsa yine ses çıkarırdım. Kürt olmak veya olmamak değil mesele burada. İnsan olabilen buna ses çıkarır zaten. Filistin’de yapılan zulmün benzeri bizim topraklarımızda yapılırken çoğu insan sus pus oluyor. Bu nasıl bir ikiyüzlülük anlamak mümkün değil. Bir de derler ki “mübarek ramazanda bari zulmü durdurun!”. Yok canım bunu ülkemiz için değil Filistin için söylüyorlar. Nereden baksan yanlış. Hem kendi ülkesinden bihaber hem de ramazan bitince zulme devam mı etsinler anlayamadık..

Bu tip fotoğraf ve videoları binlerce kere gördük. Benim bu fotoğrafta üzüldüğüm ilk şey yerde yatan insanlarımızın (vatandaşlarımızın) cefaları değildir. İlk üzüldüğüm bir milletin onurunu ayaklar altına alıp da dağa daha çok insanın çıkmasına vesile olmalarıdır. Silahların devri bitmiştir, bitmelidir. İnsanlar ölmeden çözülmelidir bu sorun. Ama yine görüyoruz ki birileri nemalanmaya devam ediyor Kürt sorunundan..

Her kim ki insanlık onuru üzerinden gemisini yürütüyor; yaradan onun bin belasını eksik etmesin.. Mübarek Ramazan’da diyorum bakın 😉

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.