15 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonuçları açıklandı

KPSS sınavı

Geçtiğimiz günlerde hakkında sıkça yazdığımız 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonuçları açıklandı. Son derece tartışmalı ve insan haklarına aykırı bir uygulama olan sözlü mülakat yöntemi ile yapıldı atamalar.

Devamını oku…

Sözlü Mülakat Şikayetleri

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları

Sözlü Mülakat Şikayetleri nereye yapılır? Çok komik gelecek ama itiraz yine mülakatı yapan komisyona yapılır. Bilindiği gibi 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak. Bu atama için de KPSS puanına ek olarak belirli branşlarda alan puanı dikkate alınması yanında bir de sözlü mülakat şartı getirildi.

Devamını oku…

Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Sonuçları Açıklandı

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı. Başından beri karşı olduğumuz mülakat ile öğretmen ataması uygulamasının ne kadar yanlış olduğu ortaya çıktı. Puanı 70 olan bir adayın puanı 90 puanı bile aşabildi. KPSS ve alan sınavından 85 alan bir öğretmen adayının puanı ise mülakat sonrası atamaya esas olmak üzere 49 puana indirildi.

Devamını oku…

Kamuda Mülakat Dönemi Başlıyor

Kamuda mülakat dönemi başlıyor.. FETÖ’nün kamu ve özel sektörde ciddi yerleşikliği ve ardından gelen darbe girişimi sonrası kamu ve özel sektöre yönelik operasyonlar sürmekte. Bu bir nevi temizlenme operasyonu ancak maalesef kamudaki alakasız kişilerin de gözaltına alındığını görmekteyiz. FETÖ ile ilgisi olmayan insanlar neden açığa alındılar bunun açıklaması yapılmalı. Ek olarak özel sektörde şirketler kapatıldı kamuda ise görevden uzaklaştırmalara ek olarak artık mülakat ile devlet memuru alınacağı ortaya çıktı.

Devamını oku…

Ortaöğretim/Önlisans KPSS Başvuruları Başlıyor

KPSS Başvuruları Başlıyor

KPSS başvuruları başlıyor. Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin yaptığı KPSS sınavı Ortaöğretim ve Önlisans başvuruları 9 Ağustos 2016 tarihinde başlayacak.  Önlisans ve ortaöğretim mezunlarının başvurabileceği KPSS sınavı için başvurular yarın başlayıp 24 Ağustos 2016 günü sona erecektir. Başvuru bilgileri yazının devamındadır.

Devamını oku…

15 Bin Öğretmen Alınacak

KPSS sınavı

Milli Eğitim Bakanlığı kadrosuna sözleşmeli olarak 15 bin öğretmen alınacak. Sözleşmeli olunması bir çok öğretmen adayının istemediği bir özlük durumu olsa da devlete atanmanın zorluğu düşünüldüğünde yine de fazlasıyla cazip bir kadro/atama haberi. Sözleşmeli öğretmenler belirli şartlar ile bir süre sonunda MEB kadrosuna alınacaklar.

Devamını oku…

2010 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavı iptal

2010 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavı iptal.. Bu yara başka yara.. İnsanların umutlarını çalmak var bir de insanların umutlarından da öte hakkına el koymak var. İnsan eğer dindar görüyorsa kendini; kul hakkını yemeyi nasıl becerebilir. İnsan eğer emekçi görüyorsa kendini hak yemeyi kendine nasıl reva görür. Maalesef ülkemizin en büyük yarası hak yemektir. 2010 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavı iptal.. Neden mi? Hırsızlık, hak yemek yüzünden!

Devamını oku…

GATA Tercih Listesinden Çıkarıldı

GATA Tercih Listesinden Çıkarıldı

15 Temmuz günü yaşanan darbe kalkışması ile beraber Türkiye’de olağanüstü durumlar yaşanmakta. GATA tercih listesinden çıkarıldı. Kuvvet komutanlıklarının Milli Savunma  Bakanlığı’na devri yanında askeri hastanelerin başında gelen GATA da Sağlık Bakanlığı’na devredildi. ÖSYS tercih listesinde yer alan GATA artık tercih edilemeyecektir.

Devamını oku…

KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı)

KPSS sınavı

Tek kelime ve dört adet kısaltma harfinde oluşan, kısa ama başa bela bir sözcük olarak KPSS.. Başa bela ama nasıl bir bela. Zika virüsünden çok can yakmıştır bugüne kadar. Korkup da çatıya zıplayan kedi misali öğretmen adayları da KPSS sözünü duyunca irkilmeden edemiyor. Kimine bir umut kimine bir işkence.. Uzak ol bize KPSS!!

Devamını oku…