Sözlü Mülakat Şikayetleri

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları

Sözlü Mülakat Şikayetleri nereye yapılır? Çok komik gelecek ama itiraz yine mülakatı yapan komisyona yapılır. Bilindiği gibi 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak. Bu atama için de KPSS puanına ek olarak belirli branşlarda alan puanı dikkate alınması yanında bir de sözlü mülakat şartı getirildi.

Devamını oku…

Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Sonuçları Açıklandı

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı. Başından beri karşı olduğumuz mülakat ile öğretmen ataması uygulamasının ne kadar yanlış olduğu ortaya çıktı. Puanı 70 olan bir adayın puanı 90 puanı bile aşabildi. KPSS ve alan sınavından 85 alan bir öğretmen adayının puanı ise mülakat sonrası atamaya esas olmak üzere 49 puana indirildi.

Devamını oku…

Fen Liselerinde Sınıflar Kalabalık Olacak

Fen liselerinde sınıflar kalabalık olacak.. Darbe girişimi sonrası yapılan operasyonlar sonucunda kapatılan veya devlete devredilen okul sayısı binleri buldu. Devlete bağlı resmi Fen Liseleri’nin sınıfları 2016 2017 eğitim öğretim yılında  fazlasıyla kalabalık olacak haliyle.  FETÖ’yle irtibatlı olduğu belirlenen özel fen liseleri ve kapatılma kararı alınan askeri liselerden gelen öğrencilerden dolayı resmi fen liselerinde aşırı yığılma olası.

Devamını oku…

2010 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavı iptal

2010 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavı iptal.. Bu yara başka yara.. İnsanların umutlarını çalmak var bir de insanların umutlarından da öte hakkına el koymak var. İnsan eğer dindar görüyorsa kendini; kul hakkını yemeyi nasıl becerebilir. İnsan eğer emekçi görüyorsa kendini hak yemeyi kendine nasıl reva görür. Maalesef ülkemizin en büyük yarası hak yemektir. 2010 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavı iptal.. Neden mi? Hırsızlık, hak yemek yüzünden!

Devamını oku…