Dünya Ülkelerinin Eğitim Sistemlerinin Karşılaştırılması 2

Dünya Ülkelerinin Eğitim Sistemlerinin Detaylı Karşılaştırılması Eğitim, bir toplumun en önemli yapı taşlarından biridir. Bireylerin zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyen eğitim, aynı zamanda toplumların refahı ve kalkınması için de gereklidir. Dünyanın farklı ülkelerinde eğitim sistemleri, farklı kültürel, ekonomik ve sosyal faktörlere göre şekillenmiştir. Bu nedenle, ülkeler arasında eğitim sistemlerinde önemli farklılıklar bulunmaktadır. Bu makalede, … Devamını oku…

Güneş Enerjisi ve Çin

Güneş Enerjisi ve Çin…. Çin Halk Cumhuriyeti, bir çok alanda devleşerek diğer küresel güçlerin gözünü korkutmaya devam ediyor. Çin, en çok nüfusu ile bilinirdi geçmiş zamanda. Şimdi ise devasa nüfusuna ek olarak goccaman bir ekonomik güç haline geldi. 

Devamını oku…

Dünyayı Değiştiren icatlar 2016

Dünyayı değiştiren icatlar 2016 listesi bu yazımızda. Alıntılanan bu icatlar ile birçok farklı alanda kolaylıklar sağlanmış. Bilim ve teknolojinin hayata olumlu katkı yaptığını görmek çok güzel. İnsan eliyle bozulan doğanın yine insanın bilgi birikimi ile temizlendiği görmek güzel bir örnek.

Devamını oku…