Güzel ve Çirkin Boyama Sayfası (55 adet)

Güzel ve Çirkin boyama sayfası

Boyama sayfaları serisine elli beş tane Güzel ve Çirkin boyama sayfası ile devam ediyoruz. Bu animasyon filmi, konu olarak eski bir hikayeye dayanıyor. Konu olarak harika bir peri masalı ve çok güzel bir animasyon filmidir. Filmleri ve dizileri de yapılmış bir konudur. Bir adet çirkinimiz ve bir adet güzelimiz vardır. Bunların birbirleri ile olan ilişkileri, tezatlar üzerinden kurgulanır.

Devamını oku…

Kaşif Dora Boyama Sayfası

40dk.com kaşif dora boyama sayfası

Boyama sayfaları sunmaya devam ediyoruz. Sırada dört adet Kaşif Dora Boyama Sayfası var. Kaşif Dora, miniklerin çok sevdiği çizgi film karakterlerinden birisi. İlkokul çocukları olsun anaokulu çocukları olsun hepsi onun maceralarını ilgiyle takip ediyorlar. Kaşif Dora ile ilgili boyama sayfaları da çocuklardan tarafından beğenilmektedir.

Devamını oku…

82 Adet Aslan Kral Boyama Sayfası

Walt Disney boyama sayfalarına devam ediyoruz. 82 adet Aslan Kral boyama sayfası yazının devamında.. Bu harika animasyon filmi Walt Disney tarafından, meşhur Hamlet (William Shakespeare) oyunundan esinlenerek yaratılmıştır.

Devamını oku…

Alaaddin Boyama Sayfası (8 Adet)

Değerli ziyaretçimiz; boyama etkinliklerinizde kullanabileceğiniz toplam sekiz adet Alaaddin Boyama Sayfası aşağıda sunulmuştur. Prens Alaaddin, sadece küçüklerin değil büyüklerin de beğenerek izleyebileceğiz, keyifli bir çizgi film dizisidir. Cin, maymun, papağan, padişah, Prenses Yasemin ve Alaaddin’in kötü güçlerle mücadeleleri anlatılırken komedi de unutulmamış. Özellikle sihirli güçleri olan cin çok espirilidir. Bu eğlenceli animasyon çizgi filme ait boyama sayfaları yazının devamında sizlerle.. 

Devamını oku…

30 Adet 101 Dalmaçyalı Boyama Sayfası

101 Dalmaçyalılar (101 Dalmatians) bir Walt Disney ürünüdür. Aşağıdan 30 Adet 101 Dalmaçyalı Boyama Sayfası indirebilirsiniz.

101 Dalmaçyalı Boyama Sayfası

30 tane boyama sayfası bu sayfada indirilmeye hazır. Peki 101 Dalmaçyalı dendiğinde aklımıza ne geliyor. Bu meşhur filmin bir hikayesi olmalı değil mi?

Roger ve Anita adlı ailenin Pongo ve Perdita adında iki tane dalmaçyalı köpeği vardır. Pongo ve Perdita’nın 15 adet yavrusu vardır. Anita’nın eskilerden bir arkadaşı bir gün ortaya çıkar ve bu köpeklerden satın almak ister. Bu kötü kadının adı Cruella De Vil’dir. Amacı kendisine bir kürk yaptırmaktır. Roger ve Anita, bu isteği kötü isteği reddeder ve Cruella yavruları çalmayı kafasına koyar. Bu amacını gerçekleştirmek için de Simon ve Caspar adlı iki hırsızla anlaşır. Köpekleri çaldıktan sonra onlara paralarını verecektir.. Bu filmin devam filmleri de mevcuttur. Dalmaçyalı köpekler, kendilerine has bir renk ve tipe sahiptir. Sevimli ve dost canlısı köpeklerdir.

101 Dalmaçyalı (101 Dalmatians) filminin hikayesi böylece başlamış olur. Aslında yeni nesil çocuklar Dalmaçyalıların ününü bilmezler pek. Ancak gösterime girdiği ve dizisinin yapıldığı dönemlerde son derece popüler bir filmdi..

Kesin olarak kabul edilmese bile Dalmaçya köpeklerinin kökeni olarak Hırvatistan’da bulunan Dalmaçya bölgesidir. 19. yüzyıl başlarından itibaren ise İngiltere’de yetiştirilmeye başlanmış bir köpek cinsidir.

Dalmaçyalı köpeklerinin ilginç bir özelliği vardır. Kedi misali fare kovalarlar. Bu nedenle Dalmaçya bölgesindeki itfaiye istasyonlarında fare yakalamaları için bulundurulmuşlardır.  Bunun dışında ise tıbbi malzemeler ve bazı mesajların iletilmesi için ikinci dünya savaşında bu köpeklerin kullanıldığı söylenir. Son dönemde ise refakatçi köpeği olarak dünyanın bir çok yerinde yetiştirilmektedir.

Atlarla aralarının iyi olmasından dolayı aynı zamanda itfaiyeciler yangın söndürmeye giderken at arabalarına eşlik etmiş ve yollarını açmışlardır. İngiltere’de hala bazı modern itfaiye istasyonlarında Dalmaçyalılar bulundurulmaktadır.

Walt Disney’e yarattığı ürünler, hayat verdiği kahramanlar için dünyanın her yerinden minnet yağıyor olmalı..

101 Dalmaçyalı boyama sayfalarını sayfamızdan indirebilirsiniz. Bilgisayarınıza kaydettikten sonra yazıcıya gönderebilirsiniz. Yazdırma işlemi veya boyama indirme ile ilgili problemleriniz için sayfaya yorum bırakabilirsiniz.

Walt Disney Boyama Sayfaları 01

Walt Disney Boyama Sayfaları 01 – Walt Disney kahramanları boyama sayfaları, bu sayfadan indirilebilir.

Walt Disney, bilindiği gibi dünyanın önde gelen animasyon ve film şirketlerinden birisidir. Belki de en ünlüsü ve en büyüğüdür. Hayatımıza kattığı çizgi film karakterleri, saymakla bitmeyecek kadar fazlalar. Mickey Mouse, Donald Duck, Aslan Kral, Alaaddin, Mulan, 101 Dalmaçyalı, Peter Pan, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Oyunbozan Ralph, Herkül, Ormanın Kitabı, Fantasia 2000, Güzel ve Çirkin, Kayıp İmparatorluk Atlantis, Define Gezegeni, Küçük Deniz Kızı, Bambi, Aristokediler, Dumbo, Muhteşem Fare Dedektif, Leydinin Aşkı, Taşa Saplanan Kılıç, Tilki ve Avcı Köpeği, Oliver ve Arkadaşları, Uyuyan Güzel, Pinokyo, Prenses ve Kurbağa, Külkedisi, Robin Hood, Lilo ve Stiç, The Black Cauldron ve The Rescuers gibi bir çok çizgi film ürettiler. Bütün bu çizgi filmlerin içinde bir de sayısız karakterler var tabi. Her filme özel öne çıkan ve hayatımıza katılan çizgi film karakterleri yarattılar.