Amerika Birleşik Devletleri Eğitim Sistemi

Amerika Birleşik Devletleri Eğitim Sistemi Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim sistemi, federal, eyalet ve yerel hükümetler tarafından ortaklaşa yürütülmektedir. Federal hükümet, eğitim politikalarını belirlemek, eğitim standartlarını oluşturmak ve eğitim araştırmalarını desteklemek gibi konularda sorumluluk sahibidir. Eyaletler, eğitim sisteminin finansmanını sağlamak, eğitim programlarını ve standartlarını oluşturmak ve okulları denetlemek gibi konularda sorumluluk sahibidir. Yerel yönetimler ise okulların … Devamını oku…

Dexter izle

Dexter Dizisi Hakkında Bilgiler Merhaba dizi severler! Bu yazımızda sizlere gerilim ve suç türündeki popüler dizilerden biri olan “Dexter” dizisi hakkında merak edilenleri aktaracağız. Usta oyunculukları, sürükleyici hikayesi ve karakterin karmaşıklığı ile izleyicileri etkisi altına alan bu dizi, suç dünyasına farklı bir bakış sunuyor. Şimdi, “Dexter” dizisine yakından göz atalım. Dexter Dizisinin Oyuncuları Kimler? Bir … Devamını oku…

Doktor Nowzaradan ile Ağır Yaşamlar!

Ağır Yaşamlar adlı TLC TV programının ve ağır yaşamlı olan obez hastaların kahramanı Doktor Nowzaradan’dan bahsedeceğiz. O, gerçek bir kahraman! Hastalarının akibetini hastalarından çok bilen ve samimiyetle, dürüstçe işini yapan gerçek bir kahraman. Çünkü bu hastalar, ona uyum sağlayabilirlerse ikinci hayatlarına kavuşuyorlar.. Kimmiş bu Doktor Now!

Devamını oku…

Amerikan Mallarına Boykot Var İmiş!

Son gelişmeler oldukça vahim. Dışa bağımlı ekonomimiz sağolsun; herşey ateş pahası durumda. Ve daha da zamlanacağı öngörülüyor. Eğer biraz olsun üretime önem verilmiş olsaydı mevcut politikalarda, herşey farklı olurdu. Şimdi bazı akıl yoksunlarının mağazadan iphone alıp da kırmalarının utancını yaşamamış olurduk belki..

Devamını oku…

Ekonomik Kriz ve Dolar

Evet! Son ayların en büyük tartışması gelmesi beklenen ekonomik kriz değil aslında; çoktan başlamış olan ekonomik kriz. Maalesef kriz çoktan başladı. 24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra başlayacağı söyleniyordu sürekli ama bu bir kandırmacaydı. Çünkü bütün göstergeler, balşamış olan bir krizi işaret ediyordu. 

Devamını oku…

Antidepresan İlaçlar Zararlı mı?

Antidepresan İlaçlar Zararlı mı? Antidepresan ilaçların toplumumuza etkileri, yaygınlaşmalarına yönelik düşüncelerimi başka bir yazımda paylaşmıştım. Gerçekten de toplumda bu tip gevşetici ilaçların kullanım oranı oldukça arttı. Psikiyatrik rahatsızlıkların doğal olmayan bu yolla çözümü, toplumsal açıdan ileriye dönük sorunlara neden olabilecektir. Örneğin zamanla toplumun tipik özelliklerinde  dahi değişiklikler görülebilir.

Devamını oku…

Artık Filler Dişsiz Doğuyor!

Artık Filler Dişsiz Doğuyor

Artık filler dişsiz doğuyor! Kelime oyunu veya benzetme yok bu cümlede. Gerçekten de artık bazı filler dişleri olmadan doğuyorlar. Yani büyürken dahi dişleri olmayacak.

Devamını oku…

Django Unchained-Zincirsiz

Django Unchained-Zincirsiz

Django Unchained-Zincirsiz.. Başlığa Quentin Tarantino mu yazsaydım bilemedim! Çünkü filmleri farklı, onunla bütünleşmiş oluyor genelde. Zincirsiz de bu tarz bir film. Yüzyıllar boyunca süregelen kölelik mevzusuna farklı bir bakış açısı var bu filmde. 

Devamını oku…

Trump Sonrası Kanada Göçmenlik Sitesi Çöktü

Kanada Göçmenlik Sitesi Çöktü

Trump Sonrası Kanada Göçmenlik Sitesi Çöktü. Donald Trump yeni başkanımız oldu. Amerika başkanlık seçimleri, tüm dünyayı ilgilendiren bir seçim olarak öne çıkmakta. Başkanlık seçimi tamamlandı ve dolar milyarderi Trump, Amerika Birleşik Devletleri başkanı seçildi. 

Devamını oku…