Dünya genelinde en çok satılan kitap hangisidir?

Dünya genelinde en çok satılan kitap, büyük olasılıkla Biblia veya Kuran-ı Kerim olacaktır. Biblia, İncil ve Tevrat’tan oluşan Hristiyanlık’ta kutsal kitap olarak kabul edilir ve dünya çapında milyarlarca insan tarafından okunmaktadır. Kur’an-ı Kerim ise Müslümanların kutsal kitabıdır. Biblia ve Kuran, dünya genelinde farklı dillere çevrilmiş ve yüzlerce yıldır basılmaktadır.

Ancak, Biblia ve Kur’an dışında da dünya genelinde en çok satılan kitaplar vardır. Bunlardan biri, J.K. Rowling’in yazdığı “Harry Potter” serisidir. Bu seri, dünya genelinde milyarlarca kopya satmış ve popülerliği hala devam etmektedir. “Harry Potter” serisi, fantastik bir evrenin içinde geçen bir macera hikayesidir ve çocuklar ve yetişkinler arasında eşit derecede sevilmektedir.

Diğer bir en çok satılan kitap ise William Shakespeare’in yazdığı “Romeo ve Juliet”dir. Bu eser, aşk ve intikam temalarını işleyen bir aşk hikayesidir ve dünya genelinde yüzlerce yıldır sürekli olarak okunmaktadır. “Romeo ve Juliet”, dünya genelinde farklı dillere çevrilmiş ve yüzlerce yıldır sürekli olarak tiyatro oyunları, filmler ve televizyon dizileri gibi farklı yapımlarda da uyarlanmıştır.

Bu üç kitap dünya genelinde en çok satılan kitaplardan bazılarıdır. Bunun yanı sıra, dünya genelinde en çok satılan diğer kitap örnekleri de vardır, ancak bu üç kitap dünya genelinde en çok satış rakamlarına sahiptir. Bu kitaplar, farklı türlerde olmalarına rağmen dünya genelinde milyarlarca okuyucu tarafından sevilmiş ve en çok satış rakamlarına ulaşmışlardır.

Ancak Wikipedia listesine göre Charles Dickens’ın İki Şehrin Hikayesi listede birinci gösteriliyor. Bu kitabın ardından ise Yüzüklerin Efendisi, Küçük Prens ve Hobbit kitapları geliyor. Bizim yukarıdaki listemiz daha gerçekmi değil mi sizce de? Yorumlarda paylaşabilirsiniz düşüncenizi..

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.