Chance (Yabancı Dizi)

Hugh Laurie, House dizisinde canlandırdığı doktor karakteri ile harika bir iş ortaya çıkarmıştı. Doktor House ve hastalık tanı ekibi doktorları ile izlemesi oldukça keyifli bir dizi çıkmıştı ortaya. Hugh Laurie, yönetmen, yazar, müzisyen ve de oyuncu olarak renkli bir kişiliğe sahip. Dr. House ile kaliteyi yakaladığını gördük. O bakımdan Chance dizisi de boş bir dizi olmamalıydı.. 

Chance Dizisi

Gerçekten de beklentileri karşıladığını düşünüyorum. Konusu, kurgusu ve ekşınıyla birinci sezon sonlarına doğru seyircisini iyiden iyiye kendisine bağladı diyebilirim. Bazı yorumlardan ve kendi izlenimlerimden yola çıkarak söylüyorum bunu. Ancak diziyi izleyenler de fark edecektir kalite farkını. Bir kere, senaryosu iyi. Dizi aynı adlı kitaptan alınan konusu ile sizi de içine çekiveriyor.

Nöropsikiyatrist Eldon Chance

Nöropsikiyatri uzmanı Chance, adli davalarda danışmanlık hizmeti vermekte. Bu işi esnasında da çoklu kişilik bozukluğu yaşayan bir kadının davasında da bilirkişi olarak yer alıyor. Jaclyn Blackstone isimli  çocuklu kişilik travması hastasını ise Gretchen Mol canlandırıyor. Jaclyn Blackstone’un eşi psikopat polislerden birisi. Dizinin akışı Eldon Chance’in olaylara müdahil oluşu ile başlıyor.

Chance Dizisi

Bay D.

Ethan Suplee’nin oynadığı Bay D. karakteriyle de diziye (ya da romana) bambaşka bir tat katmışlar. Ben şahsen bu kahraman ağzından verilen ilginç bilgilerden çok hoşlandım. Kurguya renk katılmış. Mister D. ile başkahramanımız doktor bambaşka kişilikler ama ilişkilerinin zamanla güçlenmesi de tatlı bir durum.

Chance Dizisini Tavsiye Eder miyim?

Elbette. İzlediğiniz diziler arasına Chance dizisini de almamanız için hiçbir neden yok! Hugh Laurie zaten aşmış bir kişilik. Bir yapımda yer alıyorsa tartışmalar bitmiştir bile bir çok insan için.

Electric Pow Wow Drum Şarkısı

Kanadalı müzik grubu A Tribe Called Red tarafından seslendirilen bu şarkı, dizide bazı sahnelerde kullanılmakta ve Bay D. bu şarkının ne olduğundan falan bahsetmekte bir bölümde. Ekşın sahneleri için birebir bence. Bu şarkıyı dizi dışında izlediğimde kendimi iyi hissediyorum. Diziyi benimsemekle ilgili sanırım. Chance’i desteklemek, Dexter’ı desteklemek gibi.. Statüsü ve mesleği gereği girmemesi gereken işler de bile yanındayız reisin. Ve bu müzik onun ekşınını hatırlatıyor bana. Tabi sesini çok açmamak lazım! Bu şarkı Kızılderililer tarafından akın veya saldırı müziği olarak kullanılıyormuş. Bay D’nin yalancısıyım. Kızılderili kardeşlerimizden ilginç ve hoş bir şarkı daha. Dinlemek isterseniz hemen aşağıda..

Chance dizisini anlatmaya çalıştım. Spoiler vermeden bu kadar.. Gerisini izleyin ve tadını çıkarın derim.

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.