YKS nedir?

YKS nedir? Soru alanları ve süresi ne kadardır? Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), üniversiteye giriş sürecinde Türkiye’de uygulanan bir sınavdır. Bu makalede, YKS’nin ne olduğunu, soru alanlarını ve süresini detaylı bir şekilde ele alacağız. Ayrıca, YKS’ye nasıl hazırlanılacağı konusunda bazı ipuçları ve stratejiler de paylaşacağız. Giriş YKS, Türkiye’de üniversiteye giriş yapmak isteyen öğrencilerin katıldığı bir sınavdır. … Devamını oku…

TYT, ABT Nedir?

TYT, ABT Nedir? Bu sınavlar önceden yapılan ÖSS ve ÖYS sınavları yerine düşünülebilir. Tek ve önemli bir fark olarak ÖSS ve ÖYS sınavları farklı tarihlerde ve aralıklı olarak gerçekleştirilirdi. Bugün duruma baktığımızda üniversite sınavına giren adayların kaderleri bir hafta sonuna sıkıştırılıyor. Makul olan; öğrencinin en az stresle sınavı gerçekleştirmesidir. Yapabildiklerini de yapamayan bireyler bundan olumsuz … Devamını oku…

2017 Sözleşmeli Öğretmen Ataması

2017 Sözleşmeli Öğretmen Ataması

2017 Sözleşmeli Öğretmen Ataması.. 2017 Sözleşmeli Öğretmen Ataması için verilen kontenjanlar aşağıdaki gibidir.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN OLARAK ATAMA YAPILACAK ALANLAR İLE BAŞVURUYA ESAS OLACAK TABAN PUAN VE KONTENJAN LİSTESİ ( 2017-MART )

Devamını oku…

15 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonuçları açıklandı

KPSS sınavı

Geçtiğimiz günlerde hakkında sıkça yazdığımız 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonuçları açıklandı. Son derece tartışmalı ve insan haklarına aykırı bir uygulama olan sözlü mülakat yöntemi ile yapıldı atamalar.

Devamını oku…

Sözlü Mülakat Sorunu?

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları

Sözlü mülakat hadidesi.. 2016 yılının son öğretmen ataması 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması olacak. Ancak bu atama için yapılan sözlü mülakat ile ilgili şikayetlerin ardı arkası gelmiyor. Özellikle Ankara’da yapılan mülakatta ideolojik şekilde davranıldığı ortaya çıktı.

Devamını oku…

Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Sonuçları Açıklandı

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı. Başından beri karşı olduğumuz mülakat ile öğretmen ataması uygulamasının ne kadar yanlış olduğu ortaya çıktı. Puanı 70 olan bir adayın puanı 90 puanı bile aşabildi. KPSS ve alan sınavından 85 alan bir öğretmen adayının puanı ise mülakat sonrası atamaya esas olmak üzere 49 puana indirildi.

Devamını oku…

Kamuda Mülakat Dönemi Başlıyor

Kamuda mülakat dönemi başlıyor.. FETÖ’nün kamu ve özel sektörde ciddi yerleşikliği ve ardından gelen darbe girişimi sonrası kamu ve özel sektöre yönelik operasyonlar sürmekte. Bu bir nevi temizlenme operasyonu ancak maalesef kamudaki alakasız kişilerin de gözaltına alındığını görmekteyiz. FETÖ ile ilgisi olmayan insanlar neden açığa alındılar bunun açıklaması yapılmalı. Ek olarak özel sektörde şirketler kapatıldı kamuda ise görevden uzaklaştırmalara ek olarak artık mülakat ile devlet memuru alınacağı ortaya çıktı.

Devamını oku…

2016 LYS Tercih Sonuçları Açıklandı

2016 LYS Tercih Sonuçları Açıklandı

2016 LYS tercih sonuçları açıklandı… Öğrenci Seçme ve Yerleştire Merkezi, 2016 LYS sınavına bağlı olarak yapılan tercih sonuçlarını açıkladı. LYS 2016 sonuçları 18 Temmuz 2016’da ilan edilmişti. Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçları ile beraber üniversiteye giriş için tercih dönemi başlamıştı. Bugün de LYS 2016 tercihleri sonuçlandı. Üniversiteli olma hakkı kazanan tüm adayları kutlarız.

Devamını oku…

2016 Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuruları Başladı

Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuruları Başladı

Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları başladı. Sözleşmeli öğretmenlik istihdamı için yapılacak başvurular bugün başladı. Önümüzdeki 2016-2017 eğitim öğretim dönemi için KPSS sonucuna göre sözleşmeli öğretmen alınacaktı. Sözlü sınavla yani sözlü mülakat ile alınacak öğretmenlerin göreve atanmaları ise 10 Ekim 2016’da yapılacak.

Devamını oku…