Balıkesir Edremit Hanlar Mevkii

Balıkesir Edremit Hanlar Mevkii.. Gezilecek yerler yazılarımızdan birisini de Balıkesir’in güzelliklerinden sadece biri olan Edremit Hanlar Mevkii’ne ayırıyoruz. Gerçekten de Balıkesir doğası bakımından sayısız güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Balıkesir Edremit Hanlar Mevkii

Kaz Dağları & Deniz

Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri olarak denize yakın ve Kaz Dağları eteklerinde olanlarını sayabiliriz. Elbette diğer ilçelerinde de güzellikler var bildiğimiz ama hem denize yakın hem de milli parka yakın olmak her yerleşim bölgesine nasip olmaz. Örneğin Akçay, Edremit, Altınoluk, Burhaniye falan derken en değerli yerleşim yerlerini saymış oluyoruz.

Balıkesir Edremit Hanlar Mevkii

Bölgenin Kaz Dağları’nı Çanakkale ile paylaşıyor oluşu bile burada zaman geçirenler için başlı başına bir ayrıcalık. Hanlar Mevkii, Balıkesir Edremit’tedir. Edremit’e 25 km mesafededir. Kalkım yolu üzerinde ağaçlar altında ve dere üzerinde harika bir zaman geçirme imkanı sunar. Kaz Dağları civarındaki dereleri bilenler buranın güzelliğini de tahmin edeceklerdir.

Bu gibi akan derenin suyu siz e canlılık verir. Tuzlu deniz suyu bir yana bu dere suları bir yanadır. Gölgelik alandır ve su soğuktur ama çıkmak istemezsiniz.

Hanlar Mevkii Nerede? Nasıl Ulaşırım?

Hanlar’a ulaşmak için, Balıkesir Edremit’e gelip gümrük yoluna girmeniz gerekiyor. Ardından hiç bir yere sapmadan Edremit Meslek Yüksek Okulu’nun önünden geçip devam ediniz. 8 km hafif rampalı yolda gidecek ve Hanlar Mevkii’ne ulaşacaksınız. Şehir içi ulaşım araçları ile gidilebilmektedir.

 

Kaynak:  Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü web sitesi

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.