Ankara Destek Eğitim Uzmanı Kursu 05.12.2016

Ankara Destek Eğitim Uzmanı Kursu için resmi yazı yayınlanmıştır. Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu adıyla planlanan kurs sonucunda adaylar, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde çalışmak üzere sertifika almaya hak kazanacaklardır. Kurs yeri Ankara Eğitim Enstitüsü’dür. 

Ankara Destek Eğitim Uzmanı Kursu Ne Zaman Yapılacak?

05.12.2016 ve 30.12.2016 tarihleri arasında yapılacaktır. 26 iş günü ile kurs tamamlanacaktır. Ankara kursu için 350 kişi başvuru yapabilecek. Resmi yazı yazımızın sonunda yer almaktadır.

Ankara Destek Eğitim Uzmanı Kursu İçin Kimler Başvurabilir?

Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği bölümlerinden mezun olan öğretmen adaylarının başvurabileceği belirtilmiştir.

Bu bölümlerden mezun olunması şartı vardır. Bunun yanında bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi ile de anlaşılması ve sözleşme imzalanması gerekmektedir. Yapılacak başvuru, kurumlara (rehabilitasyon merkezleri) açılacak olan MEBBİS sayfası üzerinden yapılabileceği için bireysel başvuru yapma şansı olmamaktadır.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Çalışma Şartları Nasıldır?

Rehabilitasyon merkezlerinde çalışacak sertifikalı öğretmenler için çalışma şartları biraz yorucudur. Özel eğitim gereksinimli çocuklara alışmak çok zor olmasa da çalışma şartlarına uyum sağlamak zor olabilir. Herşeyden önce güvenilir bir kurum bulmak zor olsa da mümkün ve en önemlisidir.

Bir çok kurum vardır ki zamanında ödenmeyen maaşlarla, iş başlangıcında öğretmenlerin atanmaları veya şartlardan memnun kalmayıp ayrılmalarının önüne geçmek için senet imzalatmalarıyla adlarını sıkça duyururlar. Ne olursa olsun önce bir araştırma yapmak elzemdir. Kurumlar ticari amaçlı kurulmuş yani kar amaçlı şirketlerdir aslında. Eğitim işini çok güzel yapan bir çok rehabilitasyon merkezi olsa da kurunun yanında yaş da yanmakta ve üçkağıtçı gözüyle görülmekteler. Gerçekten üçkağıtçı olanları Facebook gruplarında sorarak veya şikayetçi olan üyelerin mesajlarını takip ederek öğrenme şansınız vadır. Bunun için kurulmuş Facebook gruplarına kolayca ulaşabilirsiniz. Tavsiyemiz; anlaşmayı düşündüğünüz rehabilitasyon merkezinin adını grupta paylaşarak bilgi istemeniz olacaktır. Senet imzalamayınız, maaşları araştırınız…

Genelde haftada 5 gün çalışılır. 5,5 gün çalışan yerler de vardır. Çalışma saatleri ise 8.30 / 17.00 veya 9.00 / 17.30 saatleri civarıdır. Günde ortalama 8 saat derse girilir. Gelen veya gelmeyen öğrenciye göre her gün 8 saat olmasa da size günlük yazılan öğrenci sayısı 8 olacaktır. Tatil günleri vb kararlar kurum sahiplerine bağlıdır. Bazı kurumlar Cumartesi Pazar tatilse bazıları Pazartesi Salı günleri tatildir. Pazar Pazartesi günleri tatil yapan kurumlar da vardır. Genelde çalışma şartları bu şekildedir.

Çalışma şartları zor olsa da bu çok önemli ve vicdan isteyen bir iştir. Özel Eğitim Öğretmenliği mezunu olmasanız da sertifikalı da olsanız her zaman yapılacak birşeyler olacaktır. Ciddiyetten uzak kişilerin bu işi yapmaması dileğiyle.

Ankara Destek Eğitim Uzmanı Kursu için vereceğimiz bilgiler kısaca bunlar. Kalanını kursa başladıktan sonra hızlı bir şekilde bizzat öğreneceksinizdir.

Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu Yazısı

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.