Ali İsmail Korkmaz Vakfı Bursu

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Bursu.. Gezi Olayları sürecinde Eskişehir’de üniversite öğrencisi olan Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) tarafından tamamı bağışlardan oluşan bir burs fonu oluşturuldu. ‘Genç fidanlardan bir orman yaratacağız’ sloganıyla oluşturulan Ali İsmail Korkmaz Bursu, bu yıl 30 üniversite öğrencisi ve 10’u lise öğrencisi olmak üzere toplam 40 öğrenciye burs vererek onların eğitimine destek olacak.

Ali İsmail Korkmaz Bursu’na kimler başvurabilir?

  • ilk, orta, lise öğrenimini Hatay’da yapmış ve herhangi bir şehirde okuyan üniversite öğrencileri,
  • ilk, orta, lise öğrenimini nerede yaptığına bakılmaksızın Eskişehir’de okuyan üniversite öğrencileri,
  • ilk ve orta öğrenimini Hatay’da yapmış ve Hatay’da okuyan lise öğrencileri.

Bu bursu Ali İsmail Korkmaz’ın öğrenim hayatını sürdürdüğü Hatay ve Eskişehir illerinden öğrencilerine açarak başlatıyoruz. İleri ki yıllarda bursiyer sayımızın artışına oranla Ali İsmail Korkmaz Bursu tüm Türkiye’ye açılacağı gibi farklı burs fonları da hayata geçirilecektir.

Burs miktarı 2016-2017 akademik yılı için, üniversite öğrencilerine 10 ay boyunca aylık 220 TL, lise öğrencilerine 10 ay boyunca aylık 100 TL olarak belirlenmiştir.

Burs başvurusu ve burs hakkındaki her türlü bilgi için bursyardim@alikev.org adresine mail atabileceğinizi ve en kısa sürede cevaplanacağı web sitelerinde ( alikev.org )belirtilmiştir.

Düşüncesi ve hayat görüşü ne olursa olsun kimse ölmemeli. Hatta bu kadar genç asla ölmemelidir. Genç yaşta hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz adına böyle güzel bir işi hayata geçirmek çok kaliteli bir iş olmuş. Umarız ki burs veren şirketler, burs veren kişiler artsın..

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.