82 Adet Aslan Kral Boyama Sayfası

Walt Disney boyama sayfalarına devam ediyoruz. 82 adet Aslan Kral boyama sayfası yazının devamında.. Bu harika animasyon filmi Walt Disney tarafından, meşhur Hamlet (William Shakespeare) oyunundan esinlenerek yaratılmıştır.

1994 yılında, daha animasyon filmlerin gelişmediği yıllarda adından övgüyle bahsettirmiştir. Aslan Kral çizgi filminin hikayesi Afrika’da geçer. Bu hikaye, insani özellikler atfedilen hayvanların hikayesidir. Ve yine Hamlet oyununda olduğu gibi bir krallık ve güç oyunları vardır. Henüz doksanlı yıllarda animasyon film kuşağına ilham verebilmiş bir çizgi filmden bahsediyoruz.

Mufasa, Pride Land adı verilen toprakların kralı olan bir aslandır. Simba ise kral Mufasa’nın hem oğlu hem de krallığının varisidir. Mufasa’nın kardeşi Scar, krallığı ele geçirmek için türlü oyunlar içindedir. Hain bir tuzak ile Mufasa’yı öldürür ve suçu da Simba’nın üzerine atar. Simba, gençtir. Tecrübesizdir. Varisi olduğu Pride Land’i terk ederek çok uzaklara gitmek için yollara düşer. Bu yolculuk sırasından ormanda arkadaş olduğu Pumbaa ve Timon, Simba’ya Hakuna Matata felsefesini öğretirler. Buna göre de Simba tasasız bir yaşamı öğreten Hakuna Matata felsefesini benimser. Yine de kaderinden kaçamayacaktır. Pride Land’daki eski arkadaşlarından Nala ile karşılaşması onun kaderi açısından dönüm noktası olur. Bu karşılaşma ona geçmişini ve sorumluluklarının yeniden hatırlatır.

Artık üzerine düşenin farkındadır ve sorumluluklarını reddedemez. Mücadeleye devam etmeye karar verir. Kim olduğunu ve ne yapması gerektiğini anlar. Bu harika macera, Aslan Kral çizgi filminin hala en güzel animasyon filmler arasında yer almasını sağlıyor.

Yine aynı şekilde aslan kral ve onun karakterleri hala çocuklar tarafından biliniyor. Son yıllarda müthiş bir gelişme yaşanan animasyon çizgi filmler sektöründe bu kadar eski tarihte vizyon yapmış bir çizgi filmin kaybolup gitmemesi de onun başarısını anlatmaktadır. Çünkü zamanında tekti bu film çocuklar ve hatta gençler için. Sizler için 82 adet Walt Disney tarafından sunulmuş Aslan Kral Boyama Sayfası..

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.