2010 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavı iptal

2010 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavı iptal.. Bu yara başka yara.. İnsanların umutlarını çalmak var bir de insanların umutlarından da öte hakkına el koymak var. İnsan eğer dindar görüyorsa kendini; kul hakkını yemeyi nasıl becerebilir. İnsan eğer emekçi görüyorsa kendini hak yemeyi kendine nasıl reva görür. Maalesef ülkemizin en büyük yarası hak yemektir. 2010 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavı iptal.. Neden mi? Hırsızlık, hak yemek yüzünden!

2010 KPSS sınavında soruların sınavdan bir süre önce adaylara sızdırıldığı şüphelerine yönelik olarak KPSS Eğitim Bilimleri kısmı iptal edilmişti. Ancak daha sonra soruların çalınmasının gerçek olduğu durumu sonrası Kamu Personel Seçme Sınavı’nın Genel Yetenek ve Genel Kültür bölümünü de iptal ettiler. Bir avukat kızının sınava girmesi olayların gelişmesinde etkili oldu. Soruların çalınması ve kimi kişilere servis edilmesi haberleri ile Eğitim Bilimleri Sınavı iptal olmuşken diğer Genel Yetenek ve Genel Kültür bölümünün iptal edilmemesi de ancak bizde olurdu. Yani adamlar soruları dışarıya sızdırmış bir kere.. Eğitim bilimleri veya genel kültür genel yetenek fark eder mi? Affederler mi!! Soruları sızdırmışlar ve dağıtmışlar bir kere.. Eee! Onlar ne yapacak hepsini doğru cevaplayacak ve en iyi kadrolara yerleşecekler. Hem örgütlü hem de bireysel hırsların yükseklik derecesi ortada maalesef.

Düşünün ki sorulara ulaşan insanlar hırstan ve siyasi ortamın rahatlığından tüm sorulara yanıt vermekten çekinmemişler bile. 350 kişi KPSS sınavında tam puan almak üzere tüm soruları doğru yanıtlamış. Yani iddia sağlam çünkü son üç yılda tam doğru yapan yok bu sınavda.

Ankara 1. İdare Mahkemesi’nin kararıyla, 2010 yılı KPSS sorularının sınav gününden çok çok önce dışarıya sızdırıldığı, teknik incelemeler, sanık ifadeleri ve bilirkişi raporuyla doğrulanmıştır. 10 Temmuz 2010 günü yapılan KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür kısımlarında hukuka aykırılıklar gerekçesi ile iptal işlemi uygulanmıştır. 2010 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavı iptal edildi. Bundan sonra ne olacak göreceğiz..

KPSS sınavıFettullahçı Terör Örgütü (FETÖ), kadrolaşma amaçlı olarak soruları önceden kendi mensuplarına iletmektedir. Bu bilinen bir durumdur. İşin kötüsü mevcut hükümetin bundan rahatsızlık duymamasıdır. Her kim olursa olsun devlet içinde devlete izin vermemelidir. Yoksa bugün FETÖ yarın bir başkası baş belası olacaktır. FETÖ’yü yıllar önce ifşa edenler bu hükümet döneminde içeriye alındı ve yıllarca hapis yattılar, baskı gördüler. Mevcut yürütme organlarında görevli olanların asli görevi bizleri bu tür tehlikelerden korumaktır. Aldatılma hakkı yoktur. Allah affetsin denilmektedir bir de son günlerde. Allah zaten affetsin ama hani Türkiye bir hukuk devletiydi. Bu tür açıklamalar da faydasız ve gerçeklikten uzaktır. İşi cadı avına döndürmeden mücadele edilmeli ve şeffaf olunmalıdır. Halka hesap vermekten çekinilmemelidir ama üzerinde şüphe olan varsa da hukuk önünde aklanmalıdır.

FETÖ, emniyet teşkilatı içinde de askeri kademelerde de sınav soruları dağıtarak güçlenmiştir. Özellikle sınavın önemli olduğu birimlerde sınav soruları ve diğer kayırmalar ile yerleşmiş, yükselmiş; diğer yerlerde ise mobbing türü baskılar, karalamalar, iftiralar, şantajlar ile karşıt görüşleri ortadan kaldırmıştır. FETÖ bir başbelasıdır. Bunu söylüyoruz. Ama bu örgütü kurumlara yerleştirenler de hesap vermelidir.

Kim kimin hakkını yediyse; zehir ve zıkkım olsun. Dindarım diyen de emekten yanayım diyen de silkinip kendine gelmez ise daha çok burnumuz sürter…

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.