30 Adet 101 Dalmaçyalı Boyama Sayfası

101 Dalmaçyalılar (101 Dalmatians) bir Walt Disney ürünüdür. Aşağıdan 30 Adet 101 Dalmaçyalı Boyama Sayfası indirebilirsiniz.

101 Dalmaçyalı Boyama Sayfası

30 tane boyama sayfası bu sayfada indirilmeye hazır. Peki 101 Dalmaçyalı dendiğinde aklımıza ne geliyor. Bu meşhur filmin bir hikayesi olmalı değil mi?

Roger ve Anita adlı ailenin Pongo ve Perdita adında iki tane dalmaçyalı köpeği vardır. Pongo ve Perdita’nın 15 adet yavrusu vardır. Anita’nın eskilerden bir arkadaşı bir gün ortaya çıkar ve bu köpeklerden satın almak ister. Bu kötü kadının adı Cruella De Vil’dir. Amacı kendisine bir kürk yaptırmaktır. Roger ve Anita, bu isteği kötü isteği reddeder ve Cruella yavruları çalmayı kafasına koyar. Bu amacını gerçekleştirmek için de Simon ve Caspar adlı iki hırsızla anlaşır. Köpekleri çaldıktan sonra onlara paralarını verecektir.. Bu filmin devam filmleri de mevcuttur. Dalmaçyalı köpekler, kendilerine has bir renk ve tipe sahiptir. Sevimli ve dost canlısı köpeklerdir.

101 Dalmaçyalı (101 Dalmatians) filminin hikayesi böylece başlamış olur. Aslında yeni nesil çocuklar Dalmaçyalıların ününü bilmezler pek. Ancak gösterime girdiği ve dizisinin yapıldığı dönemlerde son derece popüler bir filmdi..

Kesin olarak kabul edilmese bile Dalmaçya köpeklerinin kökeni olarak Hırvatistan’da bulunan Dalmaçya bölgesidir. 19. yüzyıl başlarından itibaren ise İngiltere’de yetiştirilmeye başlanmış bir köpek cinsidir.

Dalmaçyalı köpeklerinin ilginç bir özelliği vardır. Kedi misali fare kovalarlar. Bu nedenle Dalmaçya bölgesindeki itfaiye istasyonlarında fare yakalamaları için bulundurulmuşlardır.  Bunun dışında ise tıbbi malzemeler ve bazı mesajların iletilmesi için ikinci dünya savaşında bu köpeklerin kullanıldığı söylenir. Son dönemde ise refakatçi köpeği olarak dünyanın bir çok yerinde yetiştirilmektedir.

Atlarla aralarının iyi olmasından dolayı aynı zamanda itfaiyeciler yangın söndürmeye giderken at arabalarına eşlik etmiş ve yollarını açmışlardır. İngiltere’de hala bazı modern itfaiye istasyonlarında Dalmaçyalılar bulundurulmaktadır.

Walt Disney’e yarattığı ürünler, hayat verdiği kahramanlar için dünyanın her yerinden minnet yağıyor olmalı..

101 Dalmaçyalı boyama sayfalarını sayfamızdan indirebilirsiniz. Bilgisayarınıza kaydettikten sonra yazıcıya gönderebilirsiniz. Yazdırma işlemi veya boyama indirme ile ilgili problemleriniz için sayfaya yorum bırakabilirsiniz.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.